Gübre Sanayi

İstanbul Gübre Sanayii Anonim Şirketi İGSAŞ, 1971 yılında Marmara Bölgesi’nin en stratejik noktalarından birinde kuruldu. Türk çiftçisinin ve sanayicisinin ihtiyaç duyduğu gübreleri gerek üretimle gerek ithalatla Türk tarımının ve sanayinin hizmetine sunan İGSAŞ, bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri durumundadır.

Ürünleri Türkiye’nin tarım yapılan her köşesine ulaşan İGSAŞ, 2004 yılında özelleştirme yoluyla Yıldızlar Yatırım Holding bünyesine katılmıştır. İGSAŞ; Kocaeli, Kütahya, Antalya ve Samsun'da bulunan üretim tesisleri ile Türkiye tarımının ve sanayisinin ihtiyaç duyduğu; Üre, Kompoze Gübreler, Nitratlı Gübreler, Özel ve Spesifik Damlama Sulama Gübreleri, UAN, Amonyak, İGSAŞ Blue,Pril Pöröz Amonyum Nitrat, Seyreltik Nitrik Asit, Derişik Nitrik Asit ve Nitrat Çözeltisi üretimleri yapmaktadır. İGSAŞ, her yıl yükselen başarı ivmesiyle Türkiye’nin en büyük iki gübre üreticisinden biridir. İGSAŞ, ürettiği gübrelerle Türk tarımına, oluşturduğu istihdamla Türk ekonomisine katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tesisleri, geniş bayi ağı ve yepyeni yatırımları ile İGSAŞ Türk tarımına güç katan en büyük kurumlardan biri olmaya devam etmektedir.

İGSAŞ, her yıl yükselen başarı ivmesiyle Türkiye’nin kamu üreticileri dahil en büyük üç gübre üreticisinden biridir. İGSAŞ, ürettiği gübrelerle Türk tarımına, oluşturduğu istihdamla Türk ekonomisine katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tesisleri, geniş bayi ağı ve yepyeni yatırımları ile İGSAŞ Türk tarımına güç katan en büyük kurumlardan biri olmaya devam etmektedir.

 

Genel Merkez

 • Adres:

  Güney Mah. Petrol Cad. No: 27 41780 Körfez / Kocaeli

 • Web Sitesi:

  www.igsas.com.tr

 • E-Posta:

  igsas@igsas.com.tr

 • Telefon:

  +90 (262) 316 2200

 • Faks:

  +90 (262) 316 2295 - 96 - 97